Złote zasady jak wygrać konkurs i zostać zwycięzcą

Konkursy internetowe – czy warto brać udział?

Branie udziału w konkursach internetowych to świetny sposób na rozrywkę i zdobycie nagród. Konkursy te zazwyczaj wymagają od uczestników wykonania określonego zadania lub odpowiedzi na pytanie w sposób kreatywny i innowacyjny. Często nagrodą dla osób biorących udział takim konkursie jest cenna nagroda, takie jak gadżety, vouchery lub nawet pieniądze. Wymaga to jednak od uczestnika nie tylko wykazania się kreatywnością i umiejętnościami, ale również znajomością zasad danego konkursu, których nie można lekceważyć.

Ważne zasady dla osób biorących udział w konkursach

W internecie można znaleźć wiele różnorodnych konkursów, które wymagają od uczestników kreatywności, wiedzy, umiejętności lub po prostu szczęścia. Aby wziąć udział w konkursie, zwykle trzeba spełnić określone warunki i zasady:

1. Sprawdź wiarygodność organizatora konkursu

Najważniejszą kwestią jest sprawdzenie wiarygodności organizatora oraz autentyczności konkursu, aby uniknąć oszustw i strat finansowych. Pamiętaj, by w konkursie wziąć udział tylko wtedy kiedy nie będzie wzbudzał podejrzeń oraz gdy dokonasz dokładnej weryfikacji. Warto również zwrócić uwagę na terminy składania prac oraz warunki ich oceny i z czego ma się składać zadanie konkursowe. Zazwyczaj konkursy wymagają wysokiej jakości pracy, kreatywności oraz zgodności z tematem, dlatego warto poświęcić odpowiednią ilość czasu i wysiłku, aby przygotować jak najlepsze zgłoszenie. Czytaj regulaminy, które zwykle znajdują się na stronie internetowej organizatora konkursu oraz zwróć uwagę na warunki uczestnictwa i sposoby przekazywania nagrody. Znajdziesz tam również wiele informacji na temat konkursu. Jeśli po sprawdzeniu nic nie będzie wskazywało na oszustwo czy scam, to możesz wziąć udział w danym konkursie.

2. Proste rozwiązania są najlepsze

Ta zasada świetnie sprawdza się również w codziennym życiu. Nie czekaj na idealne rozwiązania, bo takie niestety nie istnieją. Oczywiście możemy, a nawet musimy kombinować na różne sposoby, lecz podstawa musi być w istocie prosta i zrozumiała dla wszystkich. Jeśli chodzi o konkursy internetowe – prosty pomysł jest bardzo ważny.

3. Bądź oryginalny, gdy trzeba wykaż się sprytem

Gdy chcesz by twoje hasło, zadanie konkursowe czy praca była wyjątkowa, staraj się myśleć inaczej niż wszyscy. Każdy z nas jest inny. To nasze decyzje, przeżycia, spotkani ludzie kształtują nasz charakter. Kilka lat temu w pewnym radiu był organizowany konkurs, w którym trzeba było zachęcić swojego przyjaciela do oszczędnej jazdy tzw. Ecodrivingu. Główną nagrodą były 4000 zł w bonach na paliwo. Policzyłem i przyjąłem, że za każdą zaoszczędzoną złotówkę mogę pojechać o 3 km dalej w wakacyjną podróż. Ten w istocie prosty pomysł okazał się niezwykle oryginalny. Oczywiście odpowiedź konkursową uzupełniłem o cel wakacji, a wtedy było to St. Tropez. Tak się stało, że kilka zdań napisanych w konkursowej aplikacji, następnie miła rozmowa na radiowej antenie i po 3 tygodniach byłem posiadaczem bonów na paliwo o wartości wspomnianych 4 tys. złotych i mogłem planować podróż do również wspomnianego wcześniej St. Tropez. Bądź sprytny, gdy nie możesz nic wymyślić czerp pomysły od innych. Oczywiście nie mam na myśli plagiatów. Po prostu ucz się od zwycięzców i bierz udział w konkursach, by zdobywać doświadczenia i stawać się coraz w tym lepszym. Nawet gdy nie wygrałeś, przeczytaj wyróżnioną pracę konkursową, czy też zadanie konkursowe, a kiedyś ta wiedza na pewno zaprocentuje.

4. Szczęście sprzyja lepszym i tym, którzy się nie poddają

Nie oszukam Cię, jeśli napiszę, że by wygrać konkurs potrzeba szczęścia. Jeśli więc szczęście sprzyja lepszym, trzeba najpierw być tym lepszym. Mogę powiedzieć, że konkursy internetowe to tak naprawdę ciężka praca. Zwykle jest tak, że im trudniejsze zadanie wybierzesz, tym mniejsza konkurencja co może się przełożyć na zwiększenie szansy na wygraną. Kiedyś na początku mojej przygody z tym tematem obliczyłem, że wygrywam jeden konkurs na… sto! Pomyśl, w ilu konkursach musiałem wziąć udział, by wygrać 20 nagród w roku? Ile razy musiałem przegrać? Ile razy mogłem się poddać? Z czasem jednak te statystyki się zmieniły. Zdobyłem doświadczenie i zacząłem być bardziej skutecznym. Ciężką pracą zasłużyłem na to, by szczęście zaczęło mi sprzyjać. Więc jeśli chcesz, aby i tobie sprzyjało, warto walczyć do końca, nigdy się nie poddawaj i ze wszystkich sił dąż do wyznaczonego celu.

5. Co Cię nie zabije to Cię wzmocni!

Nawet gdy nie uda Ci się wygrać konkursu, w który włożyłeś dużo serca, a praca konkursowa wydawała Ci się niesamowita, pamiętaj, że każda porażka to doświadczenie, które może zaprocentować w przyszłości. Czytaj prace zwycięzców, analizuj wygrane zdjęcia i filmiki oraz zadanie konkursowe, dzięki temu będziesz miał później większe szanse na powodzenie. Ucz się od najlepszych, a po pewnym czasie zobaczysz, że kreatywne i ciekawe pomysły również pojawią się w Twojej głowie i sam zaczniesz wygrywać konkursy internetowe i nie tylko. Jeśli chcesz wygrywać w konkursach, to nie możesz się łatwo poddawać.

6. Oddzielenie życia prywatnego od konkursowego hobby.

Dobrze jest też mieć fikcyjne konta obok prywatnych, warto oddzielać życie prywatne czy też pracę zawodową od takiego hobby. Adres e-mail specjalnie do celów konkursowych, dodatkowe konto na Facebooku to normalne, jeśli się chce zdobywać nagrody. Znam również osoby, które mają dodatkowy numer telefonu tylko do konkursów. Oczywiście przy założeniu, że zawsze podajemy swoje prawdziwe dane!

Powodzenia w wygrywaniu konkursów!

Chcesz wiedzieć więcej? Zapraszam do przeczytania całego poradnika konkursowego!

Łukasz

Niektórzy mówią mi, że jestem urodzonym zwycięzcą, ponieważ większość rzeczy jakie posiadam wygrałem w konkursach! Jeśli chcesz tak jak ja wygrywać cenne nagrody - Polubimy się !

Możesz również polubić…