Złote zasady

Jak wygrać konkurs? Jak zostać zwycięzcą?
-Brać udział w konkursach i trzymać się pewnych zasad:

1.Proste rozwiązania są najlepsze

Ta zasada świetnie sprawdza się również w codziennym życiu. Nie czekaj na idealne rozwiązania, bo takie niestety nie istnieją. Oczywiście możemy a nawet musimy kombinować na różne sposoby, lecz podstawa musi być w istocie prosta i zrozumiała dla wszystkich. Jeśli chodzi o konkursy – prosty pomysł jest bardzo ważny.

2.Bądź oryginalny, gdy trzeba wykaż się sprytem

Gdy chcesz by twoje hasło, praca była wyjątkowa staraj się myśleć inaczej niż wszyscy. Każdy z nas jest inny. To nasze decyzje, przeżycia, spotkani ludzie kształtują nasz charakter. Kilka lat temu w pewnym radiu był organizowany konkurs, w którym trzeba było zachęcić swojego przyjaciela do oszczędnej jazdy tzw. Ecodrivingu. Główną nagrodą były 4000 zł w bonach na paliwo. Policzyłem i przyjąłem, że za każdą zaoszczędzoną złotówkę mogę pojechać o 3km dalej w wakacyjną podróż. Ten w istocie prosty pomysł okazał się niezwykle oryginalny. Oczywiście odpowiedź konkursową uzupełniłem o cel wakacji, a wtedy było to St. Tropez. Tak się stało, że kilka zdań napisanych w konkursowej aplikacji, następnie miła rozmowa na radiowej antenie i po 3 tygodniach byłem posiadaczem bonów na paliwo o wartości wspomnianych 4 tys. złotych i mogłem planować podróż do również wspomnianego wcześniej St. Tropez.
Bądź sprytny, gdy nie możesz nic wymyśleć czerp pomysły od innych. Oczywiście nie mam na myśli plagiatów. Po prostu ucz się od zwycięzców. Nawet, gdy nie wygrałeś, przeczytaj wyróżnioną pracę konkursową, kiedyś ta wiedza na pewno zaprocentuje

3.Szczęście sprzyja lepszym i tym, którzy się nie poddają

Nie oszukam Cię, jeśli napiszę, że by wygrać konkurs potrzeba szczęścia. Jeśli więc szczęście sprzyja lepszym trzeba najpierw być tym lepszym. Konkursy to tak naprawdę ciężka praca. Kiedyś na początku mojej przygody z tym tematem obliczyłem, że wygrywam jeden konkurs na… sto! Pomyśl w ilu konkursach musiałem wziąć udział by wygrać 20 nagród w roku? Ile razy musiałem przegrać? Ile razy mogłem się poddać? Z czasem jednak te statystyki się zmieniły. Zdobyłem doświadczenie i zacząłem być bardziej skutecznym. Ciężką pracą zasłużyłem na to by szczęście zaczęło mi sprzyjać. Więc jeśli chcesz, aby i tobie sprzyjało, nigdy się nie poddawaj i ze wszystkich sił dąż do wyznaczonego celu.

4. Co Cię nie zabije to Cię wzmocni!

Nawet, gdy nie uda Ci się wygrać konkursu, w który włożyłeś dużo serca a praca konkursowa wydawała Ci się niesamowita pamiętaj, że każda porażka to doświadczenie, które może zaprocentować w przyszłości. Czytaj prace zwycięzców, analizuj wygrane zdjęcia i filmiki. Ucz się od najlepszych a po pewnym czasie zobaczysz, że kreatywne i ciekawe pomysły również pojawią się w Twojej głowie i sam zaczniesz wygrywać konkursy.

5. Oddzielenie zycia prywatnego od konkursowego hobby.

Dobrze jest też mieć fikcyjne konta obok prywatnych, warto oddzielać życie prywatne od takiego hobby. Adres e-mail specjalnie do celów konkursowych, dodatkowe konto na facebooku to normalne jeśli się chce zdobywać nagrody. Znam również osoby, które mają dodatkowy numer telefonu tylko do konkursów. Oczywiście przy założeniu, że zawsze podajemy swoje prawdziwe dane!

 

Chcesz wiedzieć więcej? Zapraszam do przeczytania całego poradnika konkursowego!

Zdjęcie Autora

Łukasz

Niektórzy mówią mi, że jestem urodzonym zwycięzcą, ponieważ większość rzeczy jakie posiadam wygrałem w konkursach! Jeśli chcesz tak jak ja wygrywać cenne nagrody - Polubimy się !

Możesz również polubić…