ShowOff 2020

Sekcja ShowOff 2020 odbywa się w ramach festiwalu Miesiąc Fotografii w Krakowie (MFK). Konkurs dedykowany jest debiutantom. Oznacza to, iż jest przeznaczony dla artystów, którzy nie mieli wystawy indywidualnej w znaczącym ośrodku opiniotwórczym, czyli np. w muzeum czy galerii sztuki reprezentującej i promującej artystów oraz dla tych, którzy nie zdobyli żadnej nagrody w ramach festiwalu bądź innego wydarzenia fotograficznego. Sekcja ShowOFF jest nieodłącznym elementem programu Miesiąca Fotografii. Podczas tego wydarzenia prezentowane są premierowe projekty młodych twórców wyłonionych w drodze do konkursu. Nowi artyści nad kształtem wystaw pracują pod okiem uznanych w dziedzinie sztuki wizualnej specjalistów.

O popularności konkursu świadczy przede wszystkim ilość napływających zgłoszeń – co roku jest ich co najmniej 600. Ponadto, ShowOFF cieszy się ogromnym zainteresowaniem ze strony mediów. Osoby, które zgłaszają swoje prace to w większości studenci i absolwenci uczelni artystycznych.

Spośród uczestników zostanie wyłonionych ośmiu laureatów, którzy przedstawią swoją twórczość podczas festiwalu fotograficznego MFK. Do konkursu można zgłaszać projekty fotograficzne, zawierające nie więcej niż 15 zdjęć oraz projekty filmowe. Opłata, którą należy uiścić za zgłoszenie jednego projektu wynosi 15 euro. Każdy z kandydatów może zgłosić dwie prace, które zostaną ocenione przez wybitne jury.

Termin przyjmowania zgłoszeń upływa 15 listopada 2019 roku.

Organizatorem konkursu jest Fundacja Sztuk Wizualnych z siedzibą w Krakowie – photomonth.com/pl/showoff-pl/zglos-sie/

Sprawdź regulamin konkursu tutaj.

Author: Administrator

Niektórzy mówią mi, że jestem urodzonym zwycięzcą, ponieważ większość rzeczy jakie posiadam wygrałem w konkursach! Jeśli chcesz tak jak ja wygrywać cenne nagrody - Polubimy się !

Share This Post On
^