III Turniej Jednego Wiersza im. Miśka z Męcińskiej

III Turniej Jednego Wiersza im. Miśka z Męcińskiej przeznaczony jest dla miłośników poezji. Celem konkursu jest rozwijanie ekspresji twórczej oraz wrażliwości.

 

Na czym polega turniej? 

Uczestnicy przedstawiają wiersz własnego autorstwa, który w swojej treści nawiązuje do pozytywnego postrzegania życia, tolerancji oraz empatii. Warto, aby podkreślał on swojskość Warszawy. Utwór może również odnosić się do Pragi-Południe.

 

Termin i miejsce rozstrzygnięcia konkursu

Turniej Jednego Wiersza odbędzie się dnia 19.09.2020 roku o godzinie 14.00. Miejscem spotkania będzie Bistro Chono Lulu, przy ulicy Mińskiej 25 w Warszawie. 

 

Uczestnicy mogą zapisywać się już od godziny 13.30. Sprawdź szczegóły http://misiek.salonliteracki.pl/category/dzieje-sie/

 

Przewidziane nagrody

Pula nagród dla laureatów turnieju Jednego Wiersza wynosi 2000 zł.

Finalista otrzyma nagrodę pieniężną oraz statuetkę ufundowaną przez artystkę Joannę Bylicką. Decyzję o wyłonieniu zwycięzcy podejmuje jury. 

 

Warunki turnieju

  • Utwory literackie prezentowane przez uczestników muszą być tylko i wyłącznie własnego autorstwa.

 

  • Przed rozstrzygnięciem turnieju wiersze nie mogą być opublikowane w książkach, prasie bądź Internecie.

 

  • Maksymalny czas występu uczestnika to 2 minuty. 

 

  • W turnieju udział może wziąć każdy, ponieważ jest to konkurs otwarty. 

 

Organizator konkursu 

Organizatorem III Turnieju Jednego Wiersza im. Miśka z Męcińskiej jest Stowarzyszenie Salon Literacki, zaś fundatorem nagród jest Urząd Dzielnicy Praga-Południe w Warszawie. 

 

pisanie wiersza

Łukasz

Niektórzy mówią mi, że jestem urodzonym zwycięzcą, ponieważ większość rzeczy jakie posiadam wygrałem w konkursach! Jeśli chcesz tak jak ja wygrywać cenne nagrody - Polubimy się !

Możesz również polubić…