Konkursy z nagrodami – dlaczego warto brać udział w konkursach

Jestem zachwycony waszą kreatywnością na najwyższym poziomie i liczbą odpowiedzi (była ich prawie setka). Konkurs dał mi bardzo dużą, nową wiedzę na temat konkursów. Po raz pierwszy mogłem zobaczyć, jak to jest być po tej drugiej stronie, czyli w roli osoby analizującej i oceniającej konkursowe zgłoszenia. To ogromne doświadczenie, które również dało mi wiele cennych informacji na temat mojego bloga jak np. fakt, że dla serwisów e-konkursy.info czy sledzimykonkursy.pl mój blog jest odbierany jako konkurencja i nie znajdziecie tam informacji o moich konkursach!

Postanowiłem, że podsumuję wasze wszystkie odpowiedzi konkursowe i napiszę swoje: 3 powody dla których warto brać udział w konkursach:

  1. Biorąc udział w konkursach można się dowiedzieć wiele na temat: ciekawych miejsc, produktów, czy promocji.
  2. Przez konkurs można zweryfikować swoją twórczość: np. czy nasze zdjęcia, filmiki, wiersze, rysunki, teksty są naprawdę dobre.
  3. W konkursie można wygrać bardzo cenne nagrody, jak np. samochody, które są wśród nagród przynajmniej w kilkuset konkursach rocznie.

Główne korzyści wynikające z udziału w konkursach

By wziąć udział w konkursie, nie potrzeba wiele. Przeważnie wymagają one znikomego poświęcenia w porównaniu z wartością potencjalnej nagrody. Mimo to wśród ludzi panuje błędne przekonanie, że biorąc udział w konkursach z nagrodami, liczy się jedynie zdobycie tej głównej nagrody. To sprawia, że szybko pojawia się zniechęcenie i rezygnacja.  Wielu uważa, że nic nigdy nie wygrali, bo przecież „trzeba mieć szczęście”, ale tak naprawdę nawet nie próbowali. „Żeby wygrać, trzeba grać”, a więc im więcej prób podejmiecie, tym Wasze szanse na zdobycie nagród w którymś konkursie są większe. Każdy jeden konkurs, w którym zdecydujecie się wziąć udział zwiększa prawdopodobieństwo wygranej.

nagrody

Możliwości, by wziąć udział w jakimkolwiek konkursie jest teraz mnóstwo, a naszym głównym sprzymierzeńcem jest internet. E konkursy polegają najczęściej na odpowiedzi na proste pytanie lub po prostu udostępnieniu postu. Ciężko wyobrazić sobie łatwiejszy sposób na zgarnięcie fajnych nagród, wystarczy poświęcić kilka minut. Jednak nie należy skupiać się wyłącznie na głównej wygranej, ponieważ, oprócz nagród materialnych, są jeszcze inne korzyści. Oto niektóre z nich:

Szansa, by się wykazać

Są zadania konkursowe, które polegają na przykład na odpowiedzeniu na pytanie, napisanie tekstu czy wiersza o danej marce lub produkcie, ale tak, by wyróżniać się wśród innych, a co za tym idzie – wymagają wiele kreatywności. Taki konkurs to okazja, by pobudzić wyobraźnię, porównać swoją pracę z innymi i sprawdzić swoje umiejętności.

Rozwój i odkrywanie nowych uzdolnień

Często tkwimy w przekonaniu, że nie ma szans na wygranie jakichkolwiek nagród, bo konkursy internetowe często wymagają fantazji i umiejętności pisania w ciekawy sposób. Jednak, jeśli uda się przełamać, okazuje się, że mamy ukryte talenty, o których istnieniu nawet byśmy nie pomyśleli. Różne konkursy umożliwiają również rozwijanie posiadanych już umiejętności i pasji.

Możliwość poznania nowych firm, produktów

Może się też zdarzyć, że gdy w końcu uda się coś zdobyć w konkursie, nagrody nie są satysfakcjonujące. Zamiast upragnionej nagrody głównej, otrzymamy coś innego, przykładowo kosmetyki nieznanej nam wcześniej marki, książkę obcego autora … Jest to okazja, by spróbować nowych rzeczy. Nawet jeśli się nie sprawdzą, zawsze mogą sprawdzić się komuś bliskiemu, któremu możecie je podarować.

Nowe doświadczenia i znajomości

Konkurs to nie tylko wygrywanie nagród, to także możliwość poznania ciekawych osób i zawarcia nowych znajomości, które mogą się okazać zdecydowanie cenniejsze. Można wymienić się z innymi uczestnikami doświadczeniami, wpaść na ciekawy pomysł i wziąć udział w konkursie wspólnie.

ilustracja, nagrody w konkursie

A teraz zgodnie z regulaminem przedstawiam zwycięskie prace:

Miejsce pierwsze – Zuzanna K. (Wołomin)
„Konkursy są jak cofnięcie się do dzieciństwa i Gwiazdka przez cały rok. Najpierw piszemy odpowiedź – zupełnie jak list do Mikołaja – a potem czekamy. Jak kiedyś drżącymi rękami otwieraliśmy prezenty, tak teraz z zapartym tchem, drżącymi rękami przewijamy listę wyników w poszukiwaniu swojego imienia. Jest! Ogarnia nas radość i ogromna satysfakcja. Potem znowu czekamy.   Codzienne zaglądanie do skrzynki, czekanie na kuriera ma w sobie jakąś magię. Sam moment otwierania przesyłki też jest cudowny – dla niego mogłabym codziennie kupować coś przez internet.   Niektórzy wiele by dali, żeby choć na chwilę wrócić do czasów dzieciństwa. A konkursy dają nam tę możliwość całkiem za darmo. Dla mnie emocje, których mi dostarczają są wystarczającym powodem, by brać w nich udział.”

Drugie miejsce – Beata M. (Olsztyn)
„Moim zdaniem w konkursach warto brać udział, ponieważ jest to przede wszystkim przednia zabawa, ale można też wygrać naprawdę ciekawe nagrody, zaczynając na drobnych upominkach, przez niezwykłe gadżety,  a kończąc na drogich laptopach, czy nawet samochodach. Czyż to nie wspaniały sposób na dodatkową premię? Myślę, że konkursy dodają nam pewności siebie: 'napiszę, a może okaże się, że moja praca jest lepsza od innych’, ale także uczą godzić się z przegraną. Kolejną wspaniałą cechą tego typu współzawodnictwa jest to, że biorąc w nim udział, nic nie tracimy, niczym nie ryzykujemy. Ponieważ istnieje tyle różnych typów konkursów, każdy może znaleźć coś dla siebie. Mistrz pióra ma okazję, by się rozpisać, a fotograf do pochwalenia się swoim niebagatelnym podejściem do otaczającego nas świata za pośrednictwem zdjęcia. Wszyscy robią to, co lubią i każdy jest zadowolony!”

Trzecie miejsce – Ewelina M. (Radomice)
„Dlaczego warto brać udział w konkursach?-oto jest pytanie… Szczerze i otwarcie postaram się odpowiedzieć na nie! Konkursy pobudzają umysł do kreatywnego myślenia, gwarantują duże emocje i niezapomniane wrażenia. Są doskonałym sposobem na świetną zabawę, można dzięki nim zdobyć nagrody, pieniądze i sławę. Wygrywanie w konkursach jest pewną formą oszczędzania, a same konkursy są inspiracją i otwierają na nowe wyzwania. Jeśli chcesz, by w Twoim życiu zaszła „dobra zmiana” – bierz udział w konkursach-satysfakcja gwarantowana!”

Czwarte miejsce – Aneta K. (Lubaczów)
„Udział w konkursach to nie tylko możliwość wygranej. Nawet wówczas, gdy nie uda nam się zdobyć nagrody jest to świetna forma rozrywki. Samo przygotowanie pracy konkursowej niejednokrotnie wymaga wielu starań. Biorąc udział w konkursach rozwijamy swoją kreatywność, wyobraźnię, a także pielęgnujemy relacje z bliskimi osobami angażując je do wspólnej zabawy.
Swoją przygodę z konkursami rozpoczęłam niedawno. Biorąc udział w konkursach za namową znajomych traktowałam to wyłącznie, jako zabawę, zupełnie nie licząc na szansę najmniejszej wygranej. Po krótkim czasie, kiedy do domu dostarczono paczkę słodyczy zrozumiałam, że był to błąd. Dziś niejedna słodycz dodaje mi energii, by stworzyć świetną pracę konkursową.
Podsumowując konkursy to nie tylko świetna zabawa, lecz przede wszystkim możliwość zwiększenia poczucia wiary we własne siły, o czym zdążyłam się już przekonać.”

Piąte miejsce – Michał S. (Rzeszów)
„Dzięki konkursom takim jak ten mamy okazję uzewnętrznić swoją kreatywność. Możliwość wykazania się powoduje odkrywanie nieznanych do tej pory pokładów pomysłowości. I to wszystko w słusznej sprawie – zdobycia nagrody, która na długi czas będzie nam przypominać o tym, że czasem warto poświęcić kilka chwil na skrobnięcie krótkiej notki, nie dłuższej niż 800 znaków! I nawet w przypadku niepowodzenia, w pamięci pozostanie świadomość podjęcia wyzwania! W końcu – kto nie próbuje, ten nie pije szampana.”

Szóste miejsce – Agata F.  (Mysłowice)
„Odpowiedź mogłaby być prosta, mogłaby się zamknąć w dwóch słowach: „dla nagród”. Jednak po latach doświadczeń, wygrania setki konkursów i nie wygrania ich o wielu więcej zrozumiałam, że nagroda to tylko jeden z czynników dla których warto brać udział w konkursach.Szukanie w głowie oryginalnych pomysłów, odkrywanie drzemiącej wewnątrz kreatywności. Duma, że praca przypadła innym do gustu. Uczenie się cierpliwości, skrupulatności (zapisywanie konkursu, daty jego rozwiązania).

Oczekiwanie na rozwiązanie… Te nadzieje, ta działająca wyobraźnia… Zobaczenie swojego nazwiska na liście zwycięzców daje tyle radości. Jednak konkursy uczą czegoś więcej, uczą także „nie wygrywać” i przyzwyczajać się do tego. Uczą ciągłego doskonalenia, uczą szukania pomysłów i bycia jeszcze lepszym. Uczą życia…”

konkurs_wk1

Gratuluję zwycięzcom i serdecznie dziękuję wszystkim za udział w konkursie. Uczestnicy wykazali się niezwykłym zaangażowaniem a konkursowe zadania zrealizowane zostały naprawdę na najwyższym poziomie.Wybór był naprawdę trudny, jednak jak to w konkursach fortuna kołem się toczy, ktoś musi przegrać, by ktoś inny mógł wygrać. Zapraszam do śledzenia mojej strony na facebooku. Mam nadzieję, że będę mógł częściej organizować konkursy i wręczać wam więcej nagród…

Łukasz

Niektórzy mówią mi, że jestem urodzonym zwycięzcą, ponieważ większość rzeczy jakie posiadam wygrałem w konkursach! Jeśli chcesz tak jak ja wygrywać cenne nagrody - Polubimy się !

Możesz również polubić…