Konkursowe abc

Konkursowe abc – czyli, podstawowe pojęcia na temat konkursów, które musisz znać.

Konkurs – to postępowanie mające na celu wyłonienie zwycięzcy i  przyznania mu nagrody za najlepsze wykonanie konkursowego zadania przy jednoczesnym spełnieniu wszystkich warunków konkursu (np.regulaminu).. Warunki konkursu ustala organizator.

Regulamin konkursu, zasady konkursu – ustalone przez organizatora warunki jakie trzeba spełnić by wziąć udział w konkursie. Tutaj znajdziemy informacje na daty rozpoczęcia i zakończenia konkursu, zasad przyznawania nagród, ilości nagród oraz często ich wartości oraz sposobu wyboru zwycięzców i informacji czy w trakcie trwania konkursu regulamin może ulec zmian.  Jeśli już wygramy tutaj dowiemy się w jaki sposób odbierzemy naszą nagrodę i kto zapłaci za nią podatek. Jeśli wartość nagrody jest większa niż 760 zł trzeba zapłacić podatek w wysokości 10%. Najczęściej bo w 90% to organizator ponosi te koszty i niczym poza podaniem swoich danych nie musimy się martwić. Czasem jednak sami musimy go wcześniej opłacić, by uzyskać prawo do nagrody. Wszystkie te informacje znajdziemy w regulaminie.


Wyróżniamy kilka typów konkursówm, jednak ja dzielę je na 3 rodzaje:

Internetowy jest organizowany w internecie np. na stronach internetowych, portalach społecznościowych itp. by zostać laureatem takiego konkursu trzeba wykonać zadanie konkursowe wysyłając odpowiedź np. e-mailem, przez aplikację konkursową, zostawiając komentarz lub logując się na stronie organizatora. Najlepsze konkursy znajdziesz w zakładce – konkursy tygodnia!

Promocyjny – konkurs polega najczęściej np. na zakupie jakiegoś przedmiotu (np. wody firmy “y”) i odpowiedzi na pytanie (np. dlaczego woda “y” Ci smakuje?). Przy czym odpowiedź może być udzielana sms-em lub w aplikacji internetowej. W odpowiedzi najczęściej również trzeba podać nr. paragonu. Sam paragon również trzeba zachować jako potwierdzenie zakupu przy ewentualnym zwycięstwie. Osobiście wolę brać udział w konkursach internetowych, w promocyjnych są bardziej atrakcyjne nagrody ale i konkurencja wydaje się przez to większa. Jeśli jednak jakiś produkt, który jest wam potrzebny jest objęty konkursem to nie ma co się zastanawiać.

Loteria – loterii nie możemy nazwać konkursem z tego powodu, że zwycięzca nie jest nagradzany za najlepsze wykonanie zadania a jest losowany. Z czystym sumieniem mogę polecić jedynie darmowe loterie, które również znajdą się w moim konkursie tygodnia. Gdy idę do sklepu z zamiarem zakupu np. szamponu i widzę na nim loterię to oczywiście biorę w niej udział – w końcu żeby wygrać trzeba grać. Radzę jednak uważać na loterie, szczególnie te sms-owe zawsze warto czytać regulamin i wiedzieć jakie szanse mamy. Często jest tak, że wysyłając jednego sms-a nie mamy praktycznie żadnych szans z osobą, która wysłała tych sms-ów np. 100 i pomnożyła swoje losy do kilku tysięcy. Polecam również wszystkim w zapoznaniu się z tym dosyć starym ale nadal aktualnym artykułem tutaj

Chcesz wiedzieć więcej? Zapraszam do przeczytania całego poradnika konkursowego!

Author: Administrator

Niektórzy mówią mi, że jestem urodzonym zwycięzcą, ponieważ większość rzeczy jakie posiadam wygrałem w konkursach! Jeśli chcesz tak jak ja wygrywać cenne nagrody - Polubimy się !

Share This Post On
^