Konkursowe abc

Konkursowe abc – czyli, podstawowe pojęcia na temat konkursów, które musisz znać.

Konkurs – to postępowanie mające na celu wyłonienie zwycięzcy i  przyznania mu nagrody za najlepsze wykonanie konkursowego zadania przy jednoczesnym spełnieniu wszystkich warunków konkursu (np.regulaminu).. Warunki konkursu ustala organizator.

Regulamin konkursu, zasady konkursu – ustalone przez organizatora warunki jakie trzeba spełnić by wziąć udział w konkursie. Tutaj znajdziemy informacje na daty rozpoczęcia i zakończenia konkursu, zasad przyznawania nagród, ilości nagród oraz często ich wartości oraz sposobu wyboru zwycięzców i informacji czy w trakcie trwania konkursu regulamin może ulec zmian.  Jeśli już wygramy tutaj dowiemy się w jaki sposób odbierzemy naszą nagrodę i kto zapłaci za nią podatek. Jeśli wartość nagrody jest większa niż 760 zł trzeba zapłacić podatek w wysokości 10%. Najczęściej bo w 90% to organizator ponosi te koszty i niczym poza podaniem swoich danych nie musimy się martwić. Czasem jednak sami musimy go wcześniej opłacić, by uzyskać prawo do nagrody. Wszystkie te informacje znajdziemy w regulaminie.


Wyróżniamy kilka typów konkursówm, jednak ja dzielę je na 3 rodzaje:

Internetowy jest organizowany w internecie np. na stronach internetowych, portalach społecznościowych itp. by zostać laureatem takiego konkursu trzeba wykonać zadanie konkursowe wysyłając odpowiedź np. e-mailem, przez aplikację konkursową, zostawiając komentarz lub logując się na stronie organizatora. Najlepsze konkursy znajdziesz w zakładce – konkursy tygodnia!

Promocyjny – konkurs polega najczęściej np. na zakupie jakiegoś przedmiotu (np. wody firmy „y”) i odpowiedzi na pytanie (np. dlaczego woda „y” Ci smakuje?). Przy czym odpowiedź może być udzielana sms-em lub w aplikacji internetowej. W odpowiedzi najczęściej również trzeba podać nr. paragonu. Sam paragon również trzeba zachować jako potwierdzenie zakupu przy ewentualnym zwycięstwie. Osobiście wolę brać udział w konkursach internetowych, w promocyjnych są bardziej atrakcyjne nagrody ale i konkurencja wydaje się przez to większa. Jeśli jednak jakiś produkt, który jest wam potrzebny jest objęty konkursem to nie ma co się zastanawiać.

Loteria – loterii nie możemy nazwać konkursem z tego powodu, że zwycięzca nie jest nagradzany za najlepsze wykonanie zadania a jest losowany. Z czystym sumieniem mogę polecić jedynie darmowe loterie, które również znajdą się w moim konkursie tygodnia. Gdy idę do sklepu z zamiarem zakupu np. szamponu i widzę na nim loterię to oczywiście biorę w niej udział – w końcu żeby wygrać trzeba grać. Radzę jednak uważać na loterie, szczególnie te sms-owe zawsze warto czytać regulamin i wiedzieć jakie szanse mamy. Często jest tak, że wysyłając jednego sms-a nie mamy praktycznie żadnych szans z osobą, która wysłała tych sms-ów np. 100 i pomnożyła swoje losy do kilku tysięcy. Polecam również wszystkim w zapoznaniu się z tym dosyć starym ale nadal aktualnym artykułem tutaj

Chcesz wiedzieć więcej? Zapraszam do przeczytania całego poradnika konkursowego!

Zdjęcie Autora

Łukasz

Niektórzy mówią mi, że jestem urodzonym zwycięzcą, ponieważ większość rzeczy jakie posiadam wygrałem w konkursach! Jeśli chcesz tak jak ja wygrywać cenne nagrody - Polubimy się !

Możesz również polubić…