Wyniki i wygrane Lotto – historia najwyższych wygranych

Każdy z nas może obecnie wziąć udział w grach Lotto.  Wystarczy nabyć kupon i skreślić sześć cyfr z 49 widocznych na kartce. Jedni wybierają liczby mające dla nich istotne znaczenie, inni robią to na chybił trafił.  Każdy ma swój własny sposób. Istnieje też kilka opcji obstawiania gier. Między innymi są to: Lotto Plus, Wiele Losowań czy  Super Szansa. Później pozostaje nam tylko czekać na wyniki losowania i cieszyć się z potencjalnej wygranej. Znaczna część  z nas nie wierzy, że w taki sposób rzeczywiście można wygrać, wyśmiewając tych, którzy nieustannie próbują to osiągnąć. Czy da się skreślić poprawnie szóstkę w Lotto i wygrać ogromne pieniądze?

Ranking najwyższych wygranych Lotto

Gdy kupujemy bon i zaznaczymy liczby, wyobrażamy sobie na co chcielibyśmy wydać pieniądze i jak wielka jest to szansa na poprawę życia. Analizujemy jakie mogłyby być najbliższe wyniki Lotto  i  co powinniśmy zaznaczyć. Z drugiej strony zastanawiamy się czy taka kwota na pewno zmieni nasze życie  na lepsze.  Okazuje się, że dla wielu Polaków skreślenie tych kilku znaków było jedną z najlepszych decyzji jaką podjęli. Jak podają dotychczasowe statystyki, pulę przekraczającą dziesięć milionów złotych, wygrało aż 128 Polaków, a wygrane poniżej tej wartości cieszyły setki innych zwycięzców.

10 najwyższych wygranych Lotto i Lotto Plus

Poniżej zostały zamieszczone rankingi najokazalszych wygranych, jakie dotychczas miały miejsce w Lotto, Lotto plus oraz innych rodzajach kumulacji.  Jak możemy zauważyć, pierwszym miejscem może się poszczycić mieszkaniec Skrzyszowa, który wygrał ponad 36 milionów złotych.  Okazało się, że wynik Lotto był adekwatny do zaznaczonych przez niego liczb. Jak się dowiadujemy, skreślał metodą opierającą się na zasadzie chybił trafił.  Kolejne wygrane nieznacznie różnią się od siebie. Każda z nich jest wyższa od 28 milionów złotych.

wygrane lotto i lotto plus

 

wygrane mini lotto

 

wygrane w kaskadzie

 

 

wygrane w multi multi plus

 

Najwyższa wygrana w Eurojackpot

Dotychczas, biorąc pod uwagę wszystkich gry losowe w kraju, najwyższą  wygraną odnotowano 10 maja 2019 roku w kumulacji Eurojackpot i liczyła 193 396 500,00 zł. Szczęśliwym zwycięzcą został mieszkaniec powiatu piotrkowskiego w województwie Łódzkim.

Jak grać w Lotto?

Grać w Lotto może każdy. Jest to stosunkowo  proste i nie wymaga od nas skomplikowanych czynności. Mamy dwie podstawowe możliwości wypełnienia kuponu – internetowa oraz konwencjonalna.   W wersji online mamy do wyboru zalogowanie się na stronę internetową lub pobranie aplikacji mobilnej, natomiast w tradycyjnej musimy go kupić w przeznaczonym do tego punkcie. Poniżej przedstawiono, krok po kroku, jak wypełnić kupon każdą z tych metod.

Lotto przez Internet

 1. Logujemy się na stronie (podajemy swój adres e-mail, hasło, numer telefonu oraz PIN).
 2.  Uzupełniamy swoje dane (m. in. numer PESEL, numer dowodu osobistego, numer konta bankowego).
 3. Ustawiamy limity, mające na celu kontrolowanie funduszy przeznaczonych na gry,
 4. Totalizator Sportowy upewnia się o miejscu pochodzenia naszych pieniędzy i sprawdza czy nie jesteśmy politykami.
 5. Wysyłamy skan dowodu osobistego ( po zweryfikowaniu zostanie usunięty z pamięci platformy).
 6. Wpłacamy środki finansowe do swojego portfela.
 7. Wchodzimy na stronę Lotto i wybieramy metodę jaką chcemy zagrać oraz  liczbę losowań i zakładów.
 8. Dwukrotnie potwierdzamy płatność za zaznaczone przez nas gry.
 9. Czekamy  na wyniki Lotto generowane podczas losowań.

 

Lotto metodą tradycyjną:

 • prosimy o kupon w przeznaczonym do tego punkcie,
 • zaznaczamy liczby,
 • mamy do wyboru kilka dodatkowych opcji tj. Lotto Plus, Super Szansa, Wiele Losowań lub subskrypcja kuponu,
 • zachowujemy kupon wydrukowany przez terminal,
 • sprawdzamy Lotto wyniki, w odpowiednim terminie, po zakończeniu losowania.

skreślanie liczb w lotto

Ile można wygrać w Lotto ?

Rekordowa kumulacja Lotto miała miejsce w 2016 roku. Pula możliwa do wygrania przekroczyła wtedy aż 57 milionów złotych. W tamtym czasie padły trzy poprawne wyniki wszystkich cyfr, co dało łącznie ponad 19 milionów złotych dla każdego zwycięzcy.  Jako ciekawostkę należy dodać, że prawdopodobieństwo trafienia szóstki podczas losowania wynosi 1:13 983 816. Jak możemy się domyślić, jest szansa na wygranie mniejszej kwoty pieniędzy, która może dodatkowo wspomóc nasz budżet. Mamy możliwość wygrania kilku, kilkunastu lub kilkuset złotych, tysięcy, a nawet milionów.  Już skreślając poprawnie trzy liczby możemy cieszyć się niewielką sumę pieniędzy, natomiast czwórka zasili nasz portfel nawet o 250 zł. Gdy trafimy piątkę, wygrana wynosi  kilka tysięcy złotych.  Jak pokazują aktualne wyniki, początkiem obecnego miesiąca, padła główna wygrana  w Radzionkowie w wysokości przekraczającej 7,5 miliona złotych. Wszystko zależy od naszego szczęścia i ilości innych, poprawnie skreślonych blankietów. Co ważniejsze, Lotto jest grą kulminacyjną. Gdy po jednym z losowań nie zostanie wyłoniony zwycięzca, pieniądze przechodzą do puli kolejnego.

pieniądze

Jak przeprowadzane jest losowanie?

 • Do losowania używa się 49 kul,
 • wyłania się się 6, 7 lub 12 liczb, w zależności jakie odbywa się losowanie. Wszystkie są wybierane przez algorytmy informatyczne.
 • wygrywają trafienia od 3 do 6 liczb poprawnie zaznaczone na kuponie,
 • wyniki Lotto podawane są do ogólnej informacji uczestników.

losowanie

Jak sprawdzić wyniki?

Wyniki losowanie z poszczególnych rodzajów loterii można sprawdzać na stronie głównej Lotto. Wystarczy wpisać w wyszukiwarkę frazę ” Lotto wyniki”. Strona, której szukamy wyświetli się jako pierwsza. Losowania są przeprowadzane w określonych wcześniej dniach tygodnia i godzinach. Poniżej zostały one wypunktowane.

 • Lotto /Lotto Plus: wtorek, czwartek, sobota o godz. 14:00.
 • Eurojackpot:   piątek  20:00-21:00.
 • Multi Multi: codziennie o godz. 14:00 oraz o godz. 21:40.
 • Mini Lotto: codziennie o godz. 21:40.
 • Ekstra Pensja: codziennie o godz. 21:40.
 • Kaskada: codziennie o godz. 14:00 oraz o godz. 21:40.
 • Super Szansa: codziennie o godz. 14:00 oraz o godz. 21:40.

Podsumowanie

Jak widzimy, wygrywanie nie jest trudne. Skreślamy liczby w Lotto, Lotto Plus, Mini Lotto czy Multi Multi i oczekujemy na wyniki losowań. Możemy zdobyć większe lub mniejsze wygrane. Każda z nich z pewnością, nas ucieszy. Wszystko zależy od rodzaju skreślonych przez nas liczb i aktualnych wyników przeprowadzonych gier.

Łukasz

Niektórzy mówią mi, że jestem urodzonym zwycięzcą, ponieważ większość rzeczy jakie posiadam wygrałem w konkursach! Jeśli chcesz tak jak ja wygrywać cenne nagrody - Polubimy się !

Możesz również polubić…