Poradnik konkursowy – wstęp

Jeśli interesuję Cię wygrywanie konkursów, a nie wiesz, jak się za to zabrać dobrze trafiłeśDo tego poradnika, dodawane będą nowe wpisy dzięki, którym konkursy nie będą mieć przed Tobą żadnych tajemnic, a Ty będziesz miał szansę zostać seryjnym konkursowym zwycięzcą.

  1. Konkursowe abc – dla tych, którzy dopiero zaczynają swoją przygodę z konkursami
  2. Złote zasady – czyli moje sposoby na wygranie konkursu
  3. Konkursy z nagrodami – czyli o tym, dlaczego warto brać udział w konkursach

Poniżej znajdują się podstawowe pytania i udzielone przeze mnie odpowiedzi dotyczące konkursów. Na wszelkie państwa pytania postaram się odpowiedzieć.

Czy da się wygrywać nagrody w konkursach?

Tak, ludzie wygrywają w konkursach. Jeśli nie wierzysz, wpisz, proszę, w wyszukiwarce np. serwisu allegro hasło „wygrana” prawie zawsze znajdziesz kogoś, kto sprzedaje wygrany w konkursie samochód, skuter lub inny cenny przedmiot. Możesz również zaglądnąć na forum serwisu e-konkursy.info (który bardzo Ci polecam) w zakładkę moje dzisiejsze wygrane

Czy z konkursów da się wyżyć?

Istnieją osoby, dla których konkursy promocyjne są jedynym źródłem utrzymania i dzięki nim żyją na naprawdę wysokim poziomie. Dla mnie konkursy to hobby i swego rodzaju, kręcące się koło fortuny. Dlatego nie mógłbym żyć w przeświadczeniu, że tylko dzięki konkursom w 100%, mogę w każdym miesiącu utrzymać rodzinę. Muszę jednak przyznać, że jeszcze do niedawna jako student potrafiłem z samych konkursów całkiem przyzwoicie się utrzymywać. Obecnie wygrane z konkursów traktuję jako bonus do wypłaty (jak np. wygranie świetnych wakacji, voucherów, sprzętu sportowego czy chociażby ciekawej książki). Dlatego zachęcam Cię do udziału 🙂 

Czy niektóre konkursy są „ustawiane”, a zwycięzcy konkursu są wybierani w nieuczciwy sposób?

Niestety bywają czasem takie przypadki. I chociaż jest to bardzo trudne do udowodnienia, to zdarzają się konkursy, w których nagrody nie trafiają do ludzi, których praca konkursowa była najlepsza. Niemniej jednak pojęcie „najlepsza praca” można interpretować w różny sposób. Czasem może nam się wydawać, że wybrane zgłoszenie np. hasło jest beznadziejne, a cały konkurs jest z góry ustawiony, lecz trzeba być świadomym tego, że w konkursach obok dobrego zgłoszenia trzeba mieć troszkę szczęścia, by nasza konkursowa praca spodobała się osobie oceniającej. Zawsze, będę zachęcać do czytania regulaminu konkursów. Organizator (czyli ten sam podmiot (osoba/firma), który sponsoruje nagrody) może sam wybierać zwycięzców, a nawet zastrzec sobie prawo do zmiany regulaminu podczas trwania konkursu! Oczywiście może również powołać niezależną komisję, która wybierze zwycięzców za niego. Dlatego zawsze warto przeczytać wcześniej regulamin. Jestem, żywym przykładem, na to, że mimo wszystko da się wygrywać. Znacząca większość organizatorów jest uczciwa wobec konkursowiczów. W zakładce konkurs tygodnia znajdą państwo konkursy, w których z całą pewnością da się uczciwie wygrać. Chcesz wziąć udział w konkursie fotograficznym, czy może plastycznym? Wybierz interesujący Cię aktualny konkurs, dołącz i wygrywaj! Do każdego tego typu wydarzenia przypięte są zasady konkursu, z którymi należy się zawsze zapoznać. Zwykle znajdują się w opisie konkursu lub na stronie internetowej firmy. Daj sobie szanse, a może akurat uda Ci się wygrać wyjątkowy prezent i nie tylko. Jeśli masz ciekawy pomysł i chciałbyś zaproponować jakiś konkurs do wstawienia na naszej stronie, to zapraszam do kontaktu.

Czy biorę udział w konkursach promocyjnych i loteriach sms’owych ?

 Loterie SMS-owe traktuję jako rodzaj hazardu i w mojej skromnej opinii nie warto się nimi interesować, o czym napisałem szerzej w konkursowym abc. Natomiast co do konkursów promocyjnych zdarzają się takie, w których prawdopodobieństwo wygranej jest naprawdę wysokie (jest bardzo dużo nagród) wtedy biorę udział. Konkursy promocyjne przyciągają każdego cennymi nagrodami, jeśli zasady regulaminu są do zaakceptowania (np. nie jest to loteria, o wyborze nie decyduje największa liczba zgłoszeń) a promowany przedmiot będzie nam naprawdę potrzebny to warto w takim konkursie wziąć udział. Przyznam jednak, że konkursy promocyjne to jedynie ok. 10% wszystkich konkursów, w których biorę udział i osobom początkującym radziłbym od nich nie zaczynać. 

Konkursy promocyjne – na czym polegają?

Konkursy promocyjne to forma marketingu, w której firmy zachęcają konsumentów do zakupów poprzez organizowanie konkursów, w których zwykle do wygrania są różnego rodzaju nagrody. Mogą to być na przykład nagrody pieniężne, produkty, vouchery, bilety na wydarzenia kulturalne czy urządzenia elektroniczne. Konkursy promocyjne mogą przybierać różne formy, od prostych loterii jak zakup produktów (zachowaj paragon), po bardziej skomplikowane zadania do wykonania, takie jak konkursy fotograficzne czy literackie. Celem konkursów promocyjnych jest zwiększenie zainteresowania konsumentów produktem lub usługą firmy oraz przyciągnięcie nowych klientów. Konkursy te często są promowane w mediach społecznościowych np. na Facebooku czy Instagramie, a ich warunki i zasady są dokładnie określone w regulaminie, dlatego przeczytaj zasady konkursu i się z nimi dobrze zapoznaj.

 

Łukasz

Niektórzy mówią mi, że jestem urodzonym zwycięzcą, ponieważ większość rzeczy jakie posiadam wygrałem w konkursach! Jeśli chcesz tak jak ja wygrywać cenne nagrody - Polubimy się !

Możesz również polubić…